Tel: 08-7360160
E-post: info@seriersant.se
Öppettider:
Mån-Fre 12:00-18:00, Lörd 11:00-16:00
Söndag STÄNGT
Om du beställer för 700kr eller mer så bjuder vi på frakten!
Finland, Danmark och Tyskland fri frakt vid order från 1100kr.
Begagnade produkter är alltid markerade "BEGAGNAD" i titelraden. Alla övriga produkter är NYA och OLÄSTA.
  • Walking Dead 15 En andra chans

Provsvaren var inte bra. Provsvaren visade att jag hade nedsatt immunförsvar, och nedsatt immunförsvar var ett av symptomen på att man var smittad av den nya sjukdomen, den som kallades bögpesten.

Om man var smittad hade man i snitt två år kvar att leva. Läkaren sa: Du måste räkna med att du har sjukdomen.

Med andra ord: Du måste räkna med att du har högst två år kvar.

Det finns sådant som inte går att göra ogjort. Sådant man gör eller utsätts för som för alltid förändrar allt. En värld där allting blivit försent.

Där inget kan göras helt igen. Så obarmhärtigt är livet konstruerat att efteråt är allting försent.

Ur Jonas Gardells förord till denna femtonde samlings-volym med den hyllade serien The Walking Dead – förlagan till tv-succén med samma namn.

The Walking Dead volym 15: En andra chans har även en specialgjord fanart av Ellen Ekman (Lilla Berlin)

”The Walking Dead är inte bara en historia om zombies. Det är också en historia om mänskligheten och varför vi beter oss som vi gör. Den tar upp viktiga frågor som finns med i läroplanen. För en svensklärare är det en dröm att kunna ge sina elever den här typen av läsglädje.”

Melinda Galaczy, författare till lärarhandledningen för The Walking Dead


Skriv en recension

Note: HTML översätts inte!
    Dålig           Bra

Walking Dead 15 En andra chans

  • Förlag: Apart förlag
  • Produktnummer: 9789187877155
  • Författare/Tecknare: Charlie Adlard, Cliff Rathburn, Robert Kirkman
  • Utgåva: 1a
  • Tryckår: 2015
  • ISBN-13: 9789187877155
  • Antal sidor: 144 sv-v
  • Format: Häftad
  • Språk: Svenska
  • Releasedatum: September 25, 2015
  • Tillgänglighet: I lager
  • 155.00 kr

  • Exkl moms: 146.23 kr

Taggar: Robert Kirkman, Tony Moore, Apart förlag, Walking dead, Charlie Adlard,

Begagnade produkter är alltid markerade "BEGAGNAD" i titelraden. Alla övriga produkter är NYA och OLÄSTA.